Magazynier to zawód, w którym braki kadrowe wyraźne są niemal w każdym województwie. Rąk do pracy brakuje, a informacje o nowych rekrutacjach regularnie pojawiają się na portalach ogłoszeniowych. Sytuacja może budzić zdziwienie, bowiem większość oferowanych stanowisk nie niesie za sobą konieczności posiadania specjalizacyjnego wykształcenia.
Być może wynika to z faktu niezadowalających – w stosunku do ryzyka zawodowego – zarobków. Wątpliwości u potencjalnych pracowników budzi często również zastrzeżenie odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie. Niepokój o tak sformułowany składnik umowy wynika często z niepełnej znajomości przepisów, warto zatem się we nie zagłębić przed podjęciem pracy.
W jakim regionie zatem najłatwiej znaleźć pracę w charakterze magazyniera? Zdecydowanie najwięcej ogłoszeń jest w województwie mazowieckim oraz śląskim. Równie dużo ofert występuje dla regionu wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Natomiast najmniej ogłoszeń jest na Warmii i Mazurach, w świętokrzyskim i podlaskim.
Pod względem miast bezkonkurencyjne w odniesieniu do ilości ofert są: Warszawa i Poznań. Najłatwiej wobec tego pracę będzie można znaleźć w miastach wojewódzkich, z niewielkim wskaźnikiem bezrobocia. Można tam również liczyć na najbardziej satysfakcjonujące warunki i najwyższe wynagrodzenie, dochodzące nawet do 4 tysięcy złotych brutto miesięcznie.
W większości przypadków wymagane są uprawnienia na wózki widłowe. Pracodawcy zazwyczaj oferują magazynierom umowę o pracę i atrakcyjne systemy premiowe, a w większych firmach także systemy szkoleniowe i rozbudowane benefity socjalne.