Połączenie zawodu magazyniera ze specjalnością handlową jest często spotykaną praktyką, mającą zazwyczaj miejsce w dużych przedsiębiorstwach, zajmujących się działalnością wytwórczo-handlową. Najprościej rzecz ujmując, magazynier sprzedawca łączy w sobie z jednej strony podstawowe obowiązki magazyniera z umiejętnościami sprzedażowymi. Siłą rzeczy, zawód ten wymaga nieco wyższych kwalifikacji oraz wysoko rozwiniętych zdolności sprzedażowych.
Do głównych zadań na tym stanowisku należy przyjmowanie towaru, a więc sprawdzenie czy ilość i jakoś przyjmowanych towarów zgadza się ze stanem deklarowanym. Wiąże się z tym oczywiście nadzór nad prawidłowym przechowywaniem przyjętego towaru, w co wlicza się logistyczne rozmieszczenie przestrzenne, czynności porządkowe oraz przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny.
Dalszym obowiązkiem będzie wydawanie towaru z magazynu, ze skrupulatnym prowadzeniem dokumentacji, informowanie o brakach w zaopatrzeniu, przeprowadzanie cyklicznych inwentaryzacji, sortowanie, paczkowanie oraz etykietowanie, a także obsługa prostych urządzeń (przenośniki, wózki podnośnikowe) oraz systemów komputerowych (Subiekt GT, Gestor GT i pokrewne).
Dodatkowo, do zadań magazyniera – sprzedawcy należeć będzie prezentacja towarów oraz kompleksowa obsługa klienta w obszarze kupna – sprzedaży. Składa się na nią profesjonalna informacja o specyfikacji danego towaru oraz szeroko rozumiane doradztwo w zakresie jego wyboru. Magazynier – sprzedawca zazwyczaj pracuje samodzielnie, ale ma przy tym regularny kontakt z klientem, oparty na bezpośredniej interakcji. Praca jest zazwyczaj jednozmianowa w systemie ośmiogodzinnym.